fbpx

Погода

В Стамбулі та Анкарі відкрили дешеві ринки з продажу овочів та фруктів

   За кордоном

Вдвічі дешевші та без посередників. Турецька влада для того,щоб знизити продовольчу інфляцію в країні, наказала організувати ринки, на яких овочі та фрукти населенню продають самі виробники. Турецький уряд запідозрив, – інфляцію в країні провокують посередники. Мовляв, вони значно завищують ціни.

Поки ринки запрацювали у двох містах – у Стамбулі та Анкарі – безпосередньо біля міських муніципалітетів. Населенню ідея неаби як сподобалася – найбільші черги за помідорами, цибулею та перцем. Для турецьких пенсіонерів такі ринки – чи не єдиний спосіб на їхній бюджет купити вдосталь продуктів.

Ціни в Туреччині зростають з січня минулого року. Однак, аналітики відзначають – ідея з дешевими ринками з’явилася у чиновників тільки тепер – як раз за 2 місяці до виборів в місцеві органи влади. Є прогнози, що партія Президента Таїпа Ердогана мала б усі шанси залишитись без підтримки.

Головна причина зростання цін, запевняють продавці, – урагани на півдні Туреччини. Саме там знаходяться найбільш родючі турецькі землі. Також на підвищення вартості продуктів вплинули і витрати на робочу силу та логістику. Президент країни ввжає підвищення цін «тероризмом» і обіцяє з цим боротися.

Таких дешевих ринків відкрили майже півсотні і тільки в двох найбільших містах Туреччини. Економісти кажуть, це жодним чином не вплине позитно на стримування інфляції по всій країні.