В США висунули нові звинувачення проти Ассанжа

Мін’юст США висунув звинувачення ще по 17 пунктам проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Як вважає американська влада, він причетний «до одного з найбільших в історії США випадків розголошення секретної інформації».

Зокрема, Ассанжа звинувачують в змові з колишнім військовослужбовцем Бредлі Меннінг (з того часу змінив стать і став Челсі Менніг) з метою отримання конфіденційних даних. Вкрадена інформація, переконані в Мін’юсті, «повинна була бути використана на шкоду Сполученим Штатам або на користь іноземної держави». Збором даних активіст почав займатися ще з кінця 2009 року, встановило слідство.

 Вступивши в змову з Джуліаном Ассанжем, Челсі Меннінг надала WikiLeaks великий обсяг секретної інформації, в тому числі близько 90 тис. звітів про важливі події в Афганістані, 400 тис. звітів по Іраку, 800 аналітичних документів про ув’язнених в Гуантанамо і 250 тис. телеграм Держдепартаменту США. Багато з цих документів мали гриф надсекретних, уточнює Мін’юст. Крім цього Джуліана Ассанжа звинувачують в незаконній публікації імен секретних джерел, які «надавали відомості США в Іраку, Афганістані і по всьому світу». У числі цих джерел були афганці та іракці, журналісти, релігійні лідери, правозахисники, а також «політичні дисиденти репресивних режимів».

«Дії Ассанжа можуть завдати відчутної шкоди національній безпеці США і серйозно загрожують цим джерелам», – пояснили в міністерстві.

По кожному з цих пунктів звинувачень засновнику WikiLeaks загрожує максимальне покарання у вигляді 10 років в’язниці. За ще одним пунктом (змова з метою здійснення комп’ютерного злому) пан Ассанж може отримати не більше п’яти років. Таким чином, в цілому його загрожує 175 років позбавлення волі.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.