В Італії встановили підводну ферму

Футуристичні куполи, як із фантастичного кінофільму – це підводна лабораторія у прибережних водах південного портового містечка Італії. Тут, у Генуї, створили незвичну ферму під назвою “Сад Немо”. Шість сфер встановлені на глибині восьми метрів під водою. Всередині них – теплиці, у яких вирощують трави та овочі. Усе працює на гідропонній системі, тобто – грунту немає. Прісна вода виробляється всередині повітряної бульбашки, після чого нею зрошують рослини.

ЛУКА ГАМБЕРІНІ – ЗАСНОВНИК ПІДВОДНОЇ ФЕРМИ:
“Стабільна температура моря дає нам безкоштовний і постійний енергетичний контейнер. Вода постійно випаровується, тому навіть на глибокому дні, у цих умовах, у цьому процесі ми можемо природним шляхом отримувати прісну воду.”

Єдине обмеження, яке поки що існує – це розміри рослин – вони повинні вміщуватися у сфери.

 ЛУКА ГАМБЕРІНІ – ЗАСНОВНИК ПІДВОДНОЇ ФЕРМИ:
“Марно вирощувати під водою пшеницю чи фруктові дерева, але під час експериментів у нас ростуть медичні трави, стевія, м`ята, розмарин, томати, часник, боби, ягоди годжі, соя.”

Поки що такий вид фермерства дуже дорогий. Окрім обладнання, ще потрібен і садівник – дайвер із досвідом. Проект компанія, що раніше займалася лише виробництвом підводного спорядження, заснувала у 2012-му. І за 6 років розвитнути бізнес до хорошого заробІтку їй не вдалося.

 АНТОНІО ФЕРРАНТЕ – АГРОНОМ:
“Проблема таких ферм – у економічній доцільності. Ми повинні придумати, як скоротити витрати на виробництво в подальшій перспективі.”

Розробники ферми кажуть, що поки що продажі не окупили їхніх витрат. Проте запевняють, що у підводних сферах можна вирощувати медичні трави для яких потрібні постійні температурні умови. На цій фермі таке цілком можливо. Крім того, проект буде цікавим невеликим островним державам,таким як Мальдіви, котрі змушені імпортувати все продовольство. А в майбутньому – сподіваються водні агрономи – подібне фермерство може вирішити проблему із нестачею їжі на планеті.