fbpx

Погода

В Ісландії їжу доставляють дронами

   За кордоном

У Рейк’явіку набуває популярності доставки їжі дронами. Продукти замовнуку доставляють квадрокоптери. Вони літають за суворо визначеними маршрутами. Відхилитися може не більше як на 700 метрів. Аби збільшити кількість замовлень власники проекту вирішили додати до існуючих ще 13 маршрутів.

КРІСТОУВЕР МАР МАРОНССОН МЕНЕДЖЕР КОМПАНІЇ ))
“Клієнти обирать доставку безпілотником тому, що це швидко, дешево та зручно. Це надійніше, ніж везти дорогами. У більшості міст світу на шляхах затори.”

Замовити доставку їжі повітрям можна із ста ресторанів та кафе міста. Польотом дрона керує оператор. У разі необхідності він завжди готовий втрутитися. Їжу безпілотник спускає за допомогою тросика.

КРІСТОУВЕР МАР МАРОНССОН – МЕНЕДЖЕР КОМПАНІЇ:
“Клієнт отримує текстове повідомлення і натискає кнопку “прийняти”. Після цього дрон спускає замовлення на дроті – покупець забирає свої продукти”. 

Доставляти їжу дронами дешевше, ніж автомобілем. Однак, замовлень поки не багато. Складність полягає у суворих правилах. Покупець повинен отримати від сусідів письмовий дозвіл на проліт беспілотника. Укомпанії вважають, що коли-небудь цю проблему вирішать. Вони планують розширити парк дронів, а також поширити сервіс на увесь Рейк’явік за виключенням району навколо аеропорта.

Голова служби доставки сподівається, що через п’ять років половину усіх доставок здійснюватимуть безпілотники. Сервісом вже зацікавилися і в інших країнах Скандинавії.