В Австралії найжахливіша посуха століття

Це найжахливіша посуха з часів другої світової війни, кажуть фермери австралійського штату Новий Південний Уельс. Так мало опадів тут не бачили багато десятилітть. Страждають 80% території штату. Якщо дощ найближчим часом так і не піде, то для регіону це обернеться найгіршою посухою за століття.

 ЕШЛІ УІТНІ – ФЕРМЕР:
“Мешкаю тут все своє життя, і це найгірша посуха, яку я бачив за 58 років. Худоба може довго жити без їжі, але вона не може прожити без води. Тому я не знаю, що нам робити.”

Цього року в Австралії зафіксували найспекотніше літо за всю історію спостережень. Ці, колись родючі, рівнини були частиною продовольчої галузі країни. Для місцевих фермерів статистика синоптиків – не просто цифри, а питання того, як вижити. Через нестачу трави фермерам доводиться годувати худобу маленкими гілками дерев.

 МАРГО УОЛЛАСТОН – ФЕРМЕР:
“Посуха схожа на злоякісну пухлину. Вона з’їдає поступово. Стає все сухіше і сухіше, все гірше і гірше.”

У родині Уолластон – майже дві з половиною тисячі гектарів землі. Їхні діти – також у сімейному бізнесі. Однак подружжя боїться, що така посуха може зовсім відбити бажання молодого покоління присвячувати життя такій нелегкій справі – як фермерство.

 МАРГО УОЛЛАСТОН – ФЕРМЕР:
“Іноді я відчуваю, що нами люди трішки нехтують, оскільки люди з міста не розуміють, як складно забезпечити продуктами полиці їхніх магазинів. Для них проблема – затори на дорогах. Але коли в магазинах є вода та їжа – це вже добре. Для нас єдиний спосіб – молитися Богу про зливу. Наш бізнес, як жоден інший, залежить від природи.”

Більшіть фермерів працюють на цих землях з покоління у покоління. Вони кажуть, що якщо становище не покращиться, єдиними виходом буде – все продати й поїхати у пошуку кращого.