Устриці більше не їжа королів. По всьому світу делікатес набуває популярності і за ціною стає доступнішим

[:ua]На Північному заході Франції, у місті Бретань вже майже 100 років  працює ферма з вирощування устриць. Цей регіон вважають найкращим для виробництва. А спосіб вирощування той, що використовували французи ще з часів середньовіччя.
Саме ці устриці замовляють найкращі шеф-кухарі світу. Молюсків сортують за розміром: 5 — це крихітні, 0 — найбільші — такі можуть важити й 150 грамм. Керуючий на фермі розповідає — аби стати прикрасою столу, до прикладу, у Президентському палаці Франції, молюску треба прожити в морі бизько 4 років. Улов оглядають і якщо молюск ще надто малий, його повертають в море.
Після вилову устриць везуть на завод, де їх очищують, сортують та відправляють на карантин. Увесь процес — від вилову до столу — іноді триває від 7 днів до двух місяців. Боа Феюе, помічник шеф-кухаря в одному з ресторанів Парижа, рекомеднованому Мішленом, розповідає устриці можна споживати трьома способами:  без інградієнтів, з лимоном, з червоним винним оцетом.
Устриці вирощують у багатьох країнах світу. Як виявилося навіть українське узбережжя Чорного моря цілком підходить для облаштування ферм – і на вже цілком можна посмакувати устрицями українського походження. Однак, безперечним світовим лідером у цій галузі є Франція. Ця країна головний і споживач, і експортер устриць в Європі. На рік тут виробляють 150 тисяч тонн продукту. З устрицями пов’язані і французька історія, і культура. Ще у середньовіччя полюбляв цей делікатес король Генріх 4. Подейкують, за раз міг з’їсти до 300 штук. Його онук Людовік 14-й – також, де б не був територіально, 60 штук на день також обов’язково замовляв. А Наполеон Бонапарт їв устриць перед тим, як йти в бій.
[:]