Унікальні можливості, які дарує людині мозок

[:ua]Якось композитор Ференц Ліст попросив оркестр грати менш рожево, і на диво музиканти його зрозуміли. Вони були в курсі, що Ференц бачить музику в кольорах.
Письменник Володимир Набоков відчував слова на смак. А художник Вінсент ван Гог свої об’ємні мазки на полотнах – чув, як музику.
Напишіть поруч цифру вісім та цифру дев’ять, і тільки уявіть люди із синестезією побачать їх у різних кольорах, а дехто навіть почує музику.
Синестезія – це неврологічний стан, який змушує мозок обробляти дані у вигляді кількох почуттів одночасно.
Вважається, що всі діти народжуються синестетиками, але з часом цей дар зникає. Лише один з двохсот людей зберігає його у дорослому віці.
Але наймоторошніша із сенестезій – це емпатія відчуттів. Наприклад, ви бачите як на дворі обіймаються закохані, і самі з точністю відчуваєте тепло від цих обіймів. Незвичайне співпереживання. Супер здатність людського тіла переймати відчуття інших.
Якою рукою писати? Лівою чи правою? А може обома? Люди з амбідекстрією теж у числі супер-людей. Джимі Гендрікса назвали найгеніальнішим гітаристом усіх часів. Він здійснив переворот у світі рок-музики. Від народження Джимі вправно володів обома руками. На своїх концертах він однаково гарно грав тримаючи гриф гітари і в правій руці і в лівій.
Амбідекстр – це людина, що володіє однаково добре як правою, так і лівою руками або ногами. Також, обидві півкулі мозку працюють, як монолітній орган.
Амбідекстрами були геніальні Нікола Тесла та Леонардо Да Вінчі. А от серед сучасних амбідекстрів знаменитостей Барак Обама та Кіану Рівз.
Ще одна унікальна можливість мозку – задати функцію не старіти. Це ведуча прогнозу погоди на ім’я Люр. Більше 20 років вона працювала на одній і тій самій посаді на китайському телебаченні. За два десятиріччя її глядачі та шанувальники подорослішали та постаріли. А от Люр за увесь цей час зовні геть не змінилась.
Найчастіше подібні випадки трапляються у представників народів Азії. Здатність людей до такого омолодження організму ретельно досліджують вчені. Адже кожен прагне жити якомога довше. Тому і ліками майбутнього стануть ті, що дозволять законсервувати нашу молодість, силу та вправність. А супер здібністю стане наш життєвий досвід, що накопичиться за сторіччя.
https://youtu.be/wTHwbD40XeA[:]