Аргентинці знову виходять на вулиці через кредит МВФ

[:ua]Тисячі аргентинців вийшли на вулиці Буенос-Айреса. Люди бояться безробіття та голоду – через позику МВФ – у 50 млрд доларів. Адже тепер владі в обмін на кредит доведеться піти на непопулярні реформи.

 ФЕЛІПЕ СОЛА ЕКС-ГУБЕРНАТОР ПРОВІНЦІЇ БУЕНОС-АЙРЕС :
“Ця так звана допомога країні призводить до голоду, злиднів і викликає невдоволення всіх верств суспільства, особливо, середнього класу”

Аргентинці побоюються, що така політика призведе до скорочення соціальних виплат і ще більшого безробіття. Багато хто згадує економічну кризу, яка вибухнула в Аргентині наприкінці 90-х і закінчилася тільки в 2002-му. Її причина – переконані аргентинці – монетарні реформи: уряд брав кредити, щоб погасити борги і це врешті спричинило дефолт. Із ним в країну прийшли масові заворушення та мародерство.
Президент Аргентини Маурісіо Макрі повідомив – що уряд проситиме кредит у МВФ – іще на початку травня. За його словами, позика потрібна країні через погіршення зовнішньоекономічних умов і низьких цін на нафту. Із того часу в Аргентині час від часу спалахують протести. Однак влада їх ігнорує.
[:]