Погода

У Єврозоні стурбовані. Темпи економічного зростання сповільнюються ледь не на третину

   Світ

Більш ніж на піввідсотка може сповільнитися економічне зростання Єврозони. Занепокоєння почалося через проблеми головної економіки Європи – Німеччини. Обсяг промислового виробництва країни знижується вже четвертий місяць поспіль. Такий несподіваний спад викликав побоювання рецесії. Решта країн бояться, що ця негативна тенденція пошириться і на них. Реакція не змусила себе чекати. І єврокомісар з економіки уже знизив прогноз темпів зростання блоку.

За різними оцінками темпи зростання в Єврозоні можуть сповільнитися до 1,3 процентів цього року. 2018-го він склав 1,9. Причин зниження показників багато і вони доволі очевидні. Але саме торгові конфлікти та уповільнення темпів зростання китайської економіки – найголовніші з них.

Будь-яке уповільнення відчують в усьому блоці. Зараз з цього приводу найбільше турбується Італія. Адже. За очікуваннями, 2019-го темпи зростання її економіки будуть мінімальними.

Навіть такі не надто оптимістичні прогнози роблять лише із урахуванням, так би мовити, безболісного «Брекзиту». Кінцева дата відділення – 29 березня. Але поки договір виходу так і не погоджено. Утім, у Єврокомісії заспокоюють – поки що «Брекзит» майже не вплинув на торгівлю у Єврозоні.