У Єгипті зачиняється фабрика з виробництва традиційного кольорового скла

Кольорове скло – візитівка Єгипту. Однак єдина фабрика, яка нині займається його виробництвом – на межі банкрутства.

 КАМАЛЬ ХОДХОД – СИН ДИРЕКТОРА ФАБРИКИ:
“У Єгипті було чотири фабрики ручного виробництва скляних виробів. Три з них повністю зачинилися. Їхні власники взялися за інший бізнес. Деякі купили мото-таксі й почали їх водити. Інші влаштувалися на заправки. Гадаю, це остання фабрика виробників скла у Єгипті.”

Традиційна галузь опинилася на межі занепаду через Піднебесну. Бо дешева китайська продукція буквально витіснила єгипетську. Ще одна причина – небажання молоді продовжувати сімейний бізнес. Утім ця родина – руйнує стереотипи. Цей хлопець – син директора фабрики. Він перейняв майстерність у свого батька і тепер самостійно керує підприємством. Сам же голова фабрики свого часу не хотів вчитися у батька. Спочатку став успішним боксером. Але згодом, кар’єра пішла на спад, тому він вирішив повернутися до сімейної справи. Про долю чоловіка навіть зняли документальний фільм.

ХАССАН ХОДХОД – ДИРЕКТОР СКЛОДУВНОЇ ФАБРИКИ:
“Усі мої родичі, окрім мене, теж знімалися у ньому. На головну роль взяли іншого. У той час фільм був успішним, з великими касовими зборами.”

Невдовзі фабрика може припинити роботу через нестабільну економічну ситуацію, підвищення цін на бензин та відсутність попиту.

 КАМАЛЬ ХОДХОД – СИН ДИРЕКТОРА ФАБРИКИ:
“Раніше наша фабрика входила до всіх путівників. Всі туристи, які відвідали мечеть Кайтбей навпроти, приходили до нас. Тепер мечеть зачинили, туристів більше немає. Також немає експорту, ціни на бензин підвищилися. Ми більше не можемо вести справи як раніше.”

Магазин частіше відвідують роздрібні продавці. Оптом продукція не реалізовується. Фабрика отримала визнання ЄС та Юнеско. Також директора неодноразово запрошували у європейські країни, аби він передав свою майстерність іншим. Але той відмовляється – каже, – це так само важко, як побудувати єгипетську піраміду. Виготовлення скла це – більше ніж захоплення, це – справа всього життя.