У Японії арештували екс-гендиректора компаній Renault й Nissan - Карлоса Гона за несанкціоноване використання грошей компанії

[:ua]Карлос Гон був одним з найбільш високооплачуванних керівників Японії. Заробітна плата цього топ-менеджера сягала мільярда йєн за рік. Карлос займав керівні посади ще з 1996-го. А в 99-му Рено та Нісан стали стратегічними партнерами. На початку 2000-х Карлос вивів Нісан з глибокої кризи і був призначений генеральним директором обох компаній. 1 квітня 2017 року він пішов з посади, однак, залишився головою альянсу Nissan, Renault й Mitsubishi Motors.
Цього тижня Карлоса Гона заарештували в Японії й звинуватили у незадекларованих прибутках, а також у тому що чоловік витрачав активи компанії в особистих цілях. Також він мав помічника – топ-менеджера Nissan – Грега Келлі.
Топ-менеджера-помічника також заарештували. Сума, яку вони приховали, сягає 44 мільйонів доларів.
15% акцій Renault володіє Франція. Президент Еммануель Макрон а також міністр фінансів країни запевняють – арешт й звільнення Карлоса Гона не загрожують стабільності автовиробництва. Однак акції все ж дешевшають. Самі звинувачувані ситуацію поки не коментують.
Після арешту Гона акції японського автовиробника Нісан здешевшали до мінімального за останні 2 з половиною роки рівня.
https://youtu.be/74tVP8Mt9ik[:]