У Венеції за допомогою Китаю взялися відроджувати торговий порт

[:ua]Венеція – місто закоханих, місто, де немає ям на дорогах, бо немає й самих доріг. У лагуні Адріатичного моря, поміж тисячі каналів, колись тут був один з найбільших торгових центрів давнього Шовкового шляху. Півтори тисячі років тому саме до Венеції з країн Сходу везли спеції, а Захід тут торгував своїм текстилем. Нині, кажуть місцеві чиновники, тільки мріють, як би відновити колишню торгову славу міста.
Вже давно головним джерелом доходів міста став туризм. Ця галузь приности Венеції 12% у загальному прибутку, та дає 13 процентів робочих місць. Про диверсифікацію економіки тут тільки мріють. І особливі сподівання на Китай, який узявся відроджувати славу давнього Шовкового шляху.
Зараз саме морем доставляють 85% товарів з Європи у Китай і у зворотньому напрямку. І якщо говорити про розширення торгівлі саме у Венеції – великі перспективи. Оскільки місто зручно розташоване для подальшої відправки товарів до Австрії, Німеччини, і навіть Угорщини. Тим самим місто може стати потужним конкурентом для портів Північної Європи, зокрема, нідерландському Роттердаму. А в самій Венеції кажуть, – для розвитку торгівлі є і бажання, і можливості.
Китайцям така пропозиція сподобалася – спільно сторони створили італійсько-китайський консорціум. Який вже розробив перший етап проекту модернізації порту в Венеції. А в самому місті кажуть – туризм нині вже не задовольняє усіх потреб населення. Тому повернення до своїх давніх торгових коренів на Шовковому шляху дадуть Венеції нове дихання.
https://youtu.be/fVu-mzaE31A[:]