У Венесуелі приберуть нулі з банкнот

У Венесуелі планують провести деномінацію. З банкнот національної валюти приберуть п’ять нулів, замість трьох, як планувалося. У такий спосіб влада країни намагається зупинити безпрецедентну інфляцію, яка цього року може сягнути мільйона відсотків. Проте, втомлені від кризи венесуельці вже не вірять у ефективність цього заходу.

МЕШКАНЕЦЬ КАРАКАСА:
“Це просто плутає людей. Спочатку три нулі, тепер – п’ять. Але влада не вживає заходів, щоб попередити кризу. Спочатку потрібно довести до спільного знаменника обмінний курс, а потім починати реальні економічні реформи. Потрібно змінити цю соціалістичну модель, котра веде нас до краху.”

Економіка нафтовидобувної країни у крутому піке з 2014 року, відтоді коли впали ціни на нафту. Прибутки від продажу сировини швидко скоротились, й економічна соціалістична модель, яка роками надавала щедрі субсидії і тримала ціни під жорстким контролем, почала розпадатися. За данними венесуельської опозиції, у червні інфляція сягнула 46 тисяч відсотків. А у МВФ прогнозують, що до кінця року ця цифра може сягнути семизначного показника, й зрівнятися із ситуацією, яка була у Зімбабве на початку двохтисячних, чи краху економіки Німеччини у 20-х роках минулого століття.

 МЕШКАНКА КАРАКАСА:
“Ні, заходи нічого не змінять. Навпаки, криза ще більше поглибиться. Якщо зараз в нас немає готівки, то після деномінації її тим паче не буде.”

Друк нових банкнот хочуть запустити вже у серпні. А новий болівар прив’яжуть до нещодавно запущеної у Венесуелі криптовалюти Петро.

 МЕШКАНЕЦЬ КАРАКАСА:
“Навіть якщо вони приберуть п’ять нулів, вирішити проблему не вдасться. У країні потрібно налагодити виробництво, от і все. Вони кажуть тільки брехню і постійно нас обманюють.”

Мінімальна заробітна плата у Венесуелі за реальним курсом на чорному ринку сьогодні складає всього один долар США на місяць. Люди страждають від недоїдання та нестачі базових товарів і ліків.