У Великій Британії обирають видатну особистість для зображення на купюрі у 50 фунтів

[:ua]Новій банкноті – нове обличчя! У Великій Британії обирають видатну особистість для зображення на оновленій купюрі у 50 фунтів. Остаточно визначитись із вибором у Банку Англії повинні вже за 6 тижнів. Голова відомства каже: обиратимуть імена претендентів самі британці.
За попередніми даними на купюрі у 50 фунтів зобразять видатного математика. Це банкнота з найвищим номіналом у Великій Британії. Розраховуються ними рідко. Адже все частіше британці надають перевагу не готівці, а кредитним карткам.
Очільник Банку Англії Марк Карні – виходець з Канади – вперше ввів в обіг у Великій Британії пластикові, або як їх ще називають полімерні, банкноти. П’ять фунтів – перша така купюра, на ній зобразили політика Вінстона Черчилля. Нові 50 фунтів теж будуть полімерними. Вони повільніше зношуються і їх дуже складно підробити. Банк Англії також випустив оновлені 10 фунтів. На них зображена англійська письменниця Джейн Остін. А незабаром оновлять і 20-фунтову із зображенням британського живописця Вільяма Тернера.
https://youtu.be/U1epS8bb4b8[:]