У разі «жорсткого» Brexit Британія може зіткнутися з дефіцитом продуктів

У разі «жорсткого» Brexit Британія може зіткнутися з дефіцитом продуктів

Вихід Великої Британії з ЄС без угоди порушить поставки продовольства на кілька тижнів або місяців через затримки в портах.  Про це повідомляє Reuters.

Справа в тому, що  більша частина свіжої продукції імпортується, а склади заповнюються до Різдва. Відтак, за інформацією ритейлерів, «жорсткий» Brexit буде надзвичайно проблематичним для галузі.

Напередодні початкового терміну Brexit 29 березня супермаркети і роздрібні продавці працювали з постачальниками, щоб збільшити запаси товарів тривалого зберігання, включаючи макаронні вироби, воду в пляшках і туалетний папір. Втім,  митні перевірки в найбільшому британському порту Дувр можуть привести до затримок постачань.

«Харчовий сектор абсолютно ясно дав зрозуміти, що вихід без угоди для нас є катастрофічним результатом», – заявив головний операційний директор Асоціації продовольчого харчування і напоїв Тім Райкрофт. – Буде вибіркова нестача, відбудеться серйозний збій і він триватиме протягом декількох тижнів або місяців після нашого виходу».

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.