У Південній Кореї збираються зібрати урожай на першій у світі вертикальній фермі

[:ua]За цими блакитними воротами розташована перша у світі вертикальна ферма. 16 років тому – це був звичайний тунель з автомагістраллю. Для проїзду його зачинили. А одна з сільськогосподарських компаній вирішила піти на сміливий експеримент – бетонній споруді подарували друге життя.

 ДЕЙВ СО – СПІВРОБІТНИК КОМПАНІЇ NEXTON:
«У тунелі весь рік підтримують необхідну для рослин температуру повітря. А ще ми розробили технологію освітлення».

Нині тут висаджують рослини на площі у понад 2000 квадратних метрів. 60 cортів овочей та ягід вирощують за методом гідропоніки. Більш, ніж 40 видів абсолютно екологічно чисті. Вони не геномодифіковані та вирощені без пестицидів та гербіцидів. Вже скоро почнуть збирати врожай, а плоди повезуть у супермаркети країни. І вартість плодів буде нижчою – бо ферми на гідропоніки не потребують великого персоналу з обслуговування. Такі розумні ферми – порятунок для країни. Бо погодні умови в країні надто непередбачувані. Хоча є в них й інші переваги.

СОН ЧОН ІК – ВЧЕНИЙ:
«Населення старіє, а молодь від’їзджає у міста, тому сільське господарство занепадає. «Розумні» ферми можуть стати вирішенням проблем».

За останні 40 років сільськогосподарські угіддя в країні скоротилися вдвічі. Наразі, країна обробляє трохи більше 15% своїх земель. Підтримують розумні ферми і на державному рівні – Міністерство сільського господарства хоче збільшити їхні площі майже вдвічі. А ферма у тунелі хоче розширити свій асортимент – готується вирощувати ще й рідкісні сорти фруктів та лікарські рослини.
https://youtu.be/Lan_jzyYQLI[:]