У Німеччині старовинна фабрика з виготовлення садових гномів шукає наступника

[:ua]Сімейна справа — гноми. У мальвничій області Тюрингія, або як її ще називають «зелене серце Німеччини» знаходиться фабрика з виготовлення садових гномів. Тут ця справа переходить в спадок від покоління до покоління. Фабрику заснував ще в 1874 році Філіп Грібел. А вже зараз на ній працює його правнук Рейнхард. Гномів тут роблять виключно вручну із теракотової глини. Далі обпалюють та розфарбовують.
Фабрика не зупиняла роботу навіть в роки Другої світової війни. Однак після, перебуваючи на території Східної Німеччини, почала занепадати. Садових гномів чомусь віднесли до символів буржуазії.
Після падіння Берлінської стіни в 1989 році з регіону почала виїжджати молодь. У результаті на старій фабриці залишилось лише троє літніх робітників.
Класичний вигляд садового гнома — дідусь з білою бородою, червоним капелюхом та добродушною посмішкою. Та є і більш сучасні персонажі: від політиків до відомих спортсменів. У Німеччині дуже полюбляють садових гномів. Є статистика, що по країні їх зараз близько 25 мільйонів.

 [:]