У Німеччині посуха та спека шкодять врожаю

Фермери Німеччини на межі банкрутств – через спеку, від якої найбільше потерпає Північно-східний регіон країни. Аграрії просять державної допомоги – мільярд євро.

 ЙОАХІМ РУКВІД – ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ НІМЕЦЬКИХ ФЕРМЕРІВ:
“Ми закликаємо до політичних рішень. Ми боїмОся, що врожай буде меншим на 20%. Тобто злаків зберуть на сім-вісім мільйонів тонн менше, ніж середній покАзник за останні п’ять років. На збіжжі фермери втрачають майже півтора мільярда євро.”

Фінансову допомогу повинні отримати ті, чиї втрати перевищать 30%, вважають у німецькій асоціації фермерів.

 ЙОАХІМ РУКВІД – ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ НІМЕЦЬКИХ ФЕРМЕРІВ:
” Минулого року врожай вже був менший. Цього року – ще гірший. На Півночі та Сході Німеччини втрати досягають 50, 60 і навіть 70%.”

Фермери у розпачі. Кажуть, спека просто вбиває рослини. Однак, фермери все ще сподіваються на зміну погоди. Можливо, ще вдасться врятувати хоча б частину цьогорічного врожаю. Нестача врожаю призведе до зросту цін на продукти харчування, прогнозують аналітики.

 РОБЕРТ ХАЛВЕР – АНАЛІТИК:
“Спека впливає на врожай пшениці й картоплі, його стає все менше. Тож, подорожчають, наприклад, чіпси. Спрацює ефект доміно. Ми очікуємо інфляції, але до кінця року все має вирівнятися”.

Окрім Німеччини від непритаманної спеки страждають Велика Британія, Польща, а також скандинавські країни. Детальніше у сюжеті.