У Колумбії кавовий ринок постраждав від зменшення обсягів врожаю кави

[:ua]У Колумбії зібрали врожай арабіки хоч і на 5%, але менший, ніж минулого року. Погода не тішила місцевих фермерів – дощі заливали їхні плантації. Країна, що найбільше експортує кавових зерен на світовий ринок, тепер зіткнулася з великою кризою. Хоча природа, наче й хоче врятувати цей бізнес.
Ще одна проблема, яка не на жарт непокоїть фермерів, що вирощують кавові дерева, – це нізькі ціни на арабіку. Зібраний і реалізований врожай не покриває виртат на виробництво. Єдині сподівання, що найближчим часом ціни на світовому ринку таки піднімуться.
Щоб допомогти фермерам вийти з кризи та отримати достойні прибутки колумбійська федерація звернулась по допомогу до крупних клієнтів. Але поки вони тримають паузу і не дають жодних відповідей.
Аби колумбійські фермери примножили свої статки та покрили збитки, вони мають отримувати за кілограм кавових зерен хоча б більше 2-х доларів. Однак, зараз вони й цього не мають.
Та все ж у кризи на кавовому ринку є і свої плюси. Адже фермери змушені експерементувати – й шукати нові, більш стійкі до погодних умов, сорти. Вирощування класичної арабіки втрачає актуальність. Тож, готуймося до нових вражень й смаків від найбільш улюбленого у світі ароматного напою.
[:]