У Китаї вимирають білі дельфіни

Білий дельфін, унікальна істота, може зникнути назавжди й залишитися лише на сторінках Червоної Книги. За останнє десятиліття кількість дельфінів у водах поблизу Гонконга – скоротилися до сорока семи із двохсот. Принаймні такі підрахунки мають місцеві дослідники. Морські біологи запевняють, що причина – у підводному шумі. Його морські ссавці змушені терпіти через будівництво мосту. Який зводять через дельту Перлинної річки. Система мостів, підводних тунелів і перехресть сполучить Макао, Чжухай та Гонконг.
Загальна протяжність усієї системи становить 55 км. На проект пішло близко дев’ятнадцяти мільярдів доларів. Роботи уже завершують. Інфраструктура тут розвивається дуже швидко. Іще на початку 90-их на острові Лантау не було навіть аеропорту, і тоді дельфінам – у тиші та спокої жилося комфортно.
Чому ж шум такий шкідливий для дельфінів? Вони мають свою, унікальну систему звукових сигналів. Завдяки якій вивчають середовище, шукають здобич та спілкуються між собою. Через штучний шум вони стають фактично сліпими й глухими.
Не так давно – у 1997 році білий дельфін став офіційним талісманом під час передачі Гонконга до Китаю. І тепер регіони, після політичного об’єднання, розбудовують інфраструктуру – саме й вона може знищити дельфінів як вид.