Трамп продовжив санкції за втручання в американські вибори

Трамп продовжив санкції за втручання в американські вибори

Президент США Дональд Трамп на рік продовжив виконавче розпорядження, яке передбачає автоматичне введення санкцій проти іноземних фізичних осіб і компаній, викритих у спробах втручання в американські вибори будь-якого рівня.

«Здатність осіб, які перебувають за межами США, втручатися і підривати довіру громадськості до виборів в США, в тому числі шляхом несанкціонованого доступу до виборчої інфраструктурі та інфраструктурі передвиборних штабів, а також через приховане поширення пропаганди та дезінформації, продовжує представляти особливу і надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці США», – йдеться в повідомленні на сайті Білого дому.

При цьому в повідомленні підкреслено, що продовження введеного рік тому розпорядження не говорить про те, що таке втручання було: «Хоча не було ніяких доказів того, що іноземна держава змінювала результати голосування або на підрахунок голосів в ході будь-яких виборів в США, іноземні держави історично прагнули отримувати вигоду з американської вільної і відкритої політичної системи».

Виконавче розпорядження було введено 12 вересня 2018 року з правом продовження. Санкції передбачають обмеження можливості брати кредити в американських банках, заморожування активів і заборону на американські інвестиції. У 2018 році, представляючи документ, в Білому домі повідомили, що це «попередження» адресовано не тільки Росії, а й іншим країнам, включаючи Китай, Північну Корею та Іран.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.