Тереза Мей закликає ЄС укласти нову угоду про Brexit через кордон з Північною Ірландією

Уперше після референдуму про Brexit прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей побувала з офіційним візитом на кордоні між Північною та Південною Ірландією. Адже саме тут виникла серйозна проблема, яка гальмує Брекзит. Адже Брюссель наполягає на тому – щоб Північна Ірландія залишилась членом Митного союзу та зберегла доступ до єдиного європейського ринку. У Південній Ірландії діятимуть інші правила, а отже доведеться розділити країни так званим “жорстким” кордоном, хоча донині він був швидше умовним. Тереза Мей – проти.

ТЕРЕЗА МЕЙ – ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ:
“Я проти встаовлення жорсткого кордону. Економічного та конституційного зміщення кордонів всередині нашої країни я ніколи не прийму, і вважаю, що жоден прем’єр-міністр Британії цього б не зробив.”

Проблему кордону між Ірландією, яка залишається у ЄС, та Ірландією, яка покидає об’єднання разом із Британією уже обговорили новий міністр з питань Брекзиту Домінік Рааб з представником від ЄС із питань Брекзиту Мішелем Барньє. Обоє заявили про очевидний прогрес у переговорах – однак жодної конкретики немає. Робота кипить – говорить Єврокомісія – та користі з того поки небагато. Тому радить країнам Євросоюзу бути готовими до всього.

ТИТР МІНА АНДРЕЄВА СПІКЕР ЄВРОКОМІСІЇ:
“Єврокомісія працює над угодою цілодобово. Очевидно, що вихід Об’єднаного Королівства буде мати наслідки незважаючи на те, відбудеться угода чи ні. Ось чому всі, особливо суб’єкти економічної діяльності, повинні бути готові.”

Часу на вирішення проблеми – обмаль. Адже угода про вихід Великої Британії із ЄС та декларація про майбуні відносини сторін має бути готовою до жовтня, щоб країни ЄС і британський уряд встигли їх ратифікувати.