США вводять санкції проти Туреччини

США вводять санкції проти Туреччини

Президент США Дональд Трамп підписав указ, що дозволяє Мінфіну і Держдепу США ввести санкції відносно декількох високопоставлених чиновників Туреччини. Про це  повідомив глава Держдепартаменту США Майк Помпео.

«Президент США підписав указ для того, щоб змусити Туреччину зупинити свою військову операцію на північному сході Сирії і встановити безстрокове припинення вогню», – йдеться в заяві глави Держдепу США. Якщо Туреччина в найкоротші терміни не припинить наступ, США розширять санкції.

Санкції введено стосовно турецьких міністерства енергетики, міністерства оборони та трьох високопоставлених чиновників, чиї імена не розкриваються. Обмежувальні заходи введені відносно осіб, які порушують права людини в регіоні, що перешкоджають примирення сторін, а також беруть участь в насильницької репатріації біженців.

Раніше Дональд Трамп заявив про готовність «знищити економіку Туреччини», якщо та не зупинить операцію і не повернеться до діалогу з врегулювання конфлікту. Він оголосив про підвищення до 50% для Туреччини мита на ввезення сталі. Крім того, Трамп заявив про безстрокове припинення переговорів щодо торговельної угоди, яку планувалося укласти на $100 млрд.

Дональд Трамп направить найближчим часом делегацію в Анкару для переговорів по мирному врегулюванню ситуації на північному сході Сирії.

Нагадаємо, 9 жовтня Туреччина почала військову операцію «Джерело світу». Мета операції – зайняти сирійську територію від річки Євфрат до іракського кордону, звільнивши її від курдських формувань.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.