США відновили санкції проти Ірану

[:ua]США відновили усі санкції по відношенню до Ірану, які раніше зняли у рамках ядерної угоди. Нові обмеження поширилися на енергетичний, банківський сектор, судноплавство та суднобудування. Раніше президент Дональд Трамп вирішив вийти з угоди з Тегераном, оскільки документ, за на думку глави Білого Дому, не гарантував виконання Іраном всіх умов. Велика Британія, Франція, Німеччина, Китай і Росія від договору не відмовились.
За словами Держсекретаря США, з Іраном можлива нова угода, проте для цього країна повинна кардинально змінити свої дії. Наразі більше 20 країн вже припинили імпорт іранської нафти. З травня Тегеран позбувся більше 2,5 мільярдів доларів доходів від продажу сировини. У “чорний список” також потрапили понад 700 осіб і організацій.
США вважає, що Тегеран повинен припинити випробування балістичних ракет, відмовитися від ядерних амбіцій і припинити підтримку бойовиків. У Ірані натомість переконані, що нинішня політика США робить Вашингтон більш ізольованим. Європейські лідери санкції не підтримують. Один з найбільших імпортерів нафти – Китай, висловив свій жаль у зв’язку з рішенням Вашингтона. Американські санкції дозволяють продовжувати торгівлю гуманітарними товарами: продовольством та медикаментами. Однак, ці товари можуть значно подорожчати для Ірану.
https://youtu.be/xAphcEDZ5L0[:]