США наклали найжорсткіші санкції на Іран

Знову санкції! Щоправда цього разу – найжорсткіші, які у своїй історії проти будь-кого вводив Вашингтон. Обмеження стосуються Ірану. Щоправда, і тим країнам та виробникам, хто продовжить торгівлю з Тегераном варто очікувати санкцій США – заявив Президент Сполучених штатів Дональд Трамп. У своєму Твітері він написав: “Будь-хто, хто торгуватиме з Іраном, не зможе вестИ бізнес з США”. Насамперед, це може вплинути на європейські компанії, бо ж Брюссель не підтримав вихід США із іранської ядерної угоди. Тепер Євросоюз готує закон, який має захистити європейські компанії від американських санкцій. Виробникам обіцяють і підтримку у випадку судових процесів і компенсації у випадку фінансових втрат. Цей закон запрацює одночасно з поновленням санкцій – орієнтовно у листопаді.

МІНА АНДРЕЄВА – ПРЕС-СЕКРЕТАР ЄВРОКОМІСІЇ:
“Євросоюз поновив блокуючий статут, який буде працювати, щоб дозволити європейським компаніям вести легальний бізнес з Іраном і не потерпати через територіальні санкції США”.

В країнах-сусідах Ірану кажуть, – вони проти нових американських санкцій. Мовляв, – це стратегічна помилка Трампа. Однак, і додають – вимог США дотримуватися будуть.

 ХАЙДЕР АЛЬ-АБАДІ – ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР ІРАКУ :
“Якщо говорити в загальному, то ми повністю проти цих санкцій. Ірак вже заплатив великі гроші, поки діяли попередні обмеження – протягом 13 років.

В Іраку кажуть порушувати обмежувальні заходи США – не збираються. Бо власні інтереси важливіші. Самі ж санкції передбачають заборону країні купувати американські долари, а також торгувати на світовому ринку металом, вугіллям, промисловим обладнанням та автозапчастинами.