СОТ перевіряє торгову політику Китаю через конфлікт між Пекіном і Вашингтоном

Не заробить ніхто, втратять усі. Американсько-китайські митні тяганини світова спільнота вже офіційно назвала – наймасштабнішою торговельною війною в історії. Яка тільки набирає обертів, а чим закінчиться – не може спрогнозувати ніхто. З ініціативи американського президента Дональда Трампа з початку липня офіційно діє 25%-ве мито на китайські товари. Сума яких склала 34 мільярди доларів. Та відстоюючи свої сильні позиції у світі та прагнучи лідерства очільник Білого дому шкодить своїм же громадянам, – кажуть американські чиновники. Адже більшість штатів найбільше співпрацюють з Китаєм. І напружені торговельні відносини та непідйомні мита – крах для їхніх економік.

БРАЙАН БОНЛЕНДЕР – ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ КОМЕРЦІЇ США “Ми, мабуть, найбільш торговельно-залежна держава в Сполучених Штатах. Ми – третій за величиною порт в Північній Америці, і Китай є нашим найбільшим партнером. А штат Вашингтон є найбільшим торговельним партнером Китаю серед штатів США. Сьогодні від 30-ти до 40-ка відсотків усіх робочих місць у державі залежать від торгівлі. Тому цей конфлікт – катастрофа для нашої економіки”

Ні більше, ні менше. На кожен крок Білого дому, у Піднебесної тут же є рівнозначна відповідь. Влада Китаю автоматично вводить мита на американські товари рівно на ту ж саму суму, що і США. Нещодавно країни-гіганти обмінялися митами на суму – 50 мільярдів доларів. Однак, Дональд Трамп вочевить налаштований рішуче. Мовляв, якщо Китай йде у контрнаступ, то отримає іще й список товарів на 200 мільярдів доларів. Голослівним не залишився і наказав адміністрації негайно створити новий перелік китайських товарів з митами.

ЧЖАН ЦЗЯНЬПІН – ПРЕДСТАВНИК МІНІСТЕРСТВА ТОРГІВЛІ КИТАЮ
 “За таких обставин я думаю необхідно вести відповідну боротьбу проти Сполучених Штатів. Однак ми повинні об’єднатися з усіма іншими торговельними партнерами у світі, щоб брати участь у переговорах зі США. Ми сподіваємось, що американський президент не зайде надто далеко. ”

А поки США готує новий список товарів із додатковими митами, Китай посилює співпрацю із Європою. Прем’єр-міністр Піднебесної відвідав економічний форум у Німеччині. Обидві країни підтвЕрдили позицію – спільно захищати вільну торгівлю та рішуче виступати проти однобічності США. Торговельні відносини повинні базуватися на цивілізованих правилах, зважаючи на інтереси усіх країн,- кажуть чиновники. Китай та Німеччина вже домовилися про розширення співпраці і залучення інвестицій з Піднебесної, зокрема у виробництво електромобілів. Обидві країни активізують спільну роботу у нових галузях промисловості, включаючи штучний інтелект й нові енергозберігаючі машини.