Швеція запроваджує новий податок для посилення оборони країни

Швеція запроваджує новий податок для посилення оборони країни

Швеція оприлюднила плани введення нового банківського податку для фінансування майбутнього збільшення витрат на національну оборону. Країна намагається протистояти нарощуванню російської військової потужності в Балтійському регіоні.

Нещодавно Стокгольм оголосив про збільшення до 2025 року свого оборонного бюджету з 1% до 1,5% ВВП.

Про це передає DW. Як пише видання, додатковий фінансовий тягар буде покладено на банківський сектор.

«Прибуток чотирьох великих банків – Handelsbanken, Nordea, Swedbank і SEB – в минулому році становив 112 млрд шведських крон (10 млрд євро), що на три мільярди (277 млн ​​євро) вище, ніж в 2017 році», – заявив голова оборонного відомства країни Петер Хультквіст. Він також додав, що профільні органи повинні упевнитися, що ці кошти підуть на цільові потреби.

«Є можливість зробити податкове навантаження на банки більш істотною, ніж вона є сьогодні», – у свою чергу підкреслила міністр фінансів Магдалена Андерссон. Андерссон впевнена, що вже у 2022 році за цей рахунок вдасться вишукати 5 млрд крон (462 млн євро). При цьому в деталях механізм функціонування нового збору міністр поки не описала.

У свою чергу Хультквіст, наводячи аргументи на користь збільшення оборонного бюджету, послався на зростання зовнішніх загроз. Як приклад він навів, зокрема, агресію Росії проти Грузії й анексію Москвою українського Криму.

Відзначимо, що у липні влада Швеції посилила протиповітряну оборону на острові Готланд у Балтійському морі.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.