fbpx

Погода

Що таке “архітектура” та яка її історія

   За кордоном

Курені, ями та печери – ці та безліч інших видів стріхи над головою вигадували ще первісні люди. Археологам вдалося дослідити лише малу частку будівель того часу. Це пояснюють в першу чергу примітивними методами будівництва і найпростішими будівельними матеріалами, які не довго служили.

Кліматичні умови, особливості того чи іншого народу, місцеві ресурси для будівництва. Ось головні фактори розвитку архітектури. Наприклад, відмінною особливістю єгипетських споруд був невеликий нахил стін. Основою для спорудження знаменитих єгипетських пірамід стала архітектура Стародавнього царства, до якої відносяться кам’яні гробниці та піраміди. Зводили їх виключно на західному березі Нілу, вважалося, що саме там сонце потрапляє у підземний світ. Тільки заможні люди мали можливість бути похованими у цих усипальнях.

Архітектура Стародавньої Греції зіграла одну з найважливіших ролей у розбудові та розвитку цього мистецького напряму.
Це Афінський акрополь, де розташований храм Парфенон та храми Аптерос і Ерехтейон. Ці споруди – перші серед справжніх досягнень давньогрецької архітектури. Міцні та колоритні. А ще дуже старі, адже зведені ще у 4 столітті до нашої ери. Основа споруд – стійкі балкові конструкції – класичні колонади.

Колізей і акведук Марція – візитівка Риму та всієї Італії. Останній побудований ще у 140 році до нашої ери. Це найдовший водопровід античного Риму протяжність якого 91 кілометр. Нині він і досі – основне джерело водопостачання міста. У давньоримській архітектурі поєдналися 5 різних стилів. Житлові приміщення того часу проектували навколо внутрішнього двору і місця, оточеного з чотирьох сторін колонадою.

Єгипетська, грецька і римська архітектури унікальні. Деякі споруди того часу неможливо відтворити, навіть використовуючи сучасні технологічні можливості.