Секрети успіху шоколадних імперій

Шоколад – це насолода і задоволення. Його люблять діти й дорослі не залежно від того – у якій країні мешкають, яких традицій дотримуються, і які фінансові статки – мають. Адже десерт із какао-бобів – відносно недорогий, доступний практично кожному. Отже – потенційні покупці шоколаду – це ледь не усе населення планети. Аудиторія – величезна й перспективи – теж. Мабуть – саме так вирішили бізнесмени – які зробили ставку на виробництво десерту із какао-бобів. Власник цілої шоколадної імперії Ritter Sport Альфред Ріттер любив солодке із дитинства. Його німецький шоколад знають у всьому світі. Родина Ріттерів пов’язує успіх свого бізнесу із квадратною формою плиток.

АЛЬФРЕД РІТТЕР – ЗАСНОВНИК БРЕНДУ RITTER SPORT:
«Насправді таку форму для шоколаду вигадала моя бабуся. У минулому вона мала магазин неподалік залізничної станції. Квадратну плитку було зручно класти до кишень на жакетах. У 1930 шоколад почали ховати і у кишені спортивних курток. Так розпочалася ера компанії Ritter Sport.»

Нині обіг коштів у компанії сягає сотень мільйонів євро на рік. Тут працюють 800 осіб. Шоколад Ritter Sport вже підкорив практично усі міжнародні ринки. Утім, Альфред й досі вигадує нові сОлодощі та експериментує.
Mars, Snickers, Milky Way, Skittles – і це не повний список сОлодощів, створених корпорацією Mars. Бренд відомий в усьому світі. Історія компанії бере свій початок на звичайній американській кухні. Там Френк Марс разом зі своєю дружиною почали робити недорогі цукерки. А вже у 1911 році на світ з’явилася повноцінна фабрика. Компанія набирала обертів. Згодом відкрила свою філію в Англії. І скоро, у продажу з’явився батончик “Марс”. З тих пір смак продукту постійно змінювався, так само як його форма та упаковка.
Тут я знайшов свою дружину. Дійсно – Марс об’єднує.» Mars завжди був таємничою компанією. Власники проживають на віддаленому ранчо і уникають публічності. Утім попри це, прибутки компанії – мільярди доларів, а продуктовий портфель містить 29 брендів у трьох галузях: солодощі, кормИ для тварин та рис.
А наостанок залишилось, як це і належить, найсмачніше. Ferrero Rocher, які побачили світ 1982 року. А все завдяки сімейству кондитерських магнатів родом із сонячної Італії. П’єтро Ферреро успадкував від свого батька невелику булочну. Роки наполегливої роботи, безумовний талант, вірність обраним ідеалам, а також везіння подарували світу шоколадно-горіхову пасту Nutella. Потім – серію ласощів для дітей Kinder, приголомшливі цукерки Ferrero Rocher, ніжне Raffaello і драже Tic Tac.
За свою довгу історію компанії Ferrero часто доводилося долати перешкоди. Своє дітище творці піднімали у важкий повоєнний час. Вигадували товари, які були б цікаві покупцям. Майже з кожним пов’язано багато цікавих фактів. До прикладу “Кіндер Сюрприз” -продукція, яка була створена, аби відволікати дітей під час покупок в супермаркеті.
Цукерки Raffaello вирізняються тим, що їх можна їсти навіть у спеку. У десерті немає ні єдиного інгредієнта, який би постраждав від занадто високої температури.
А от, секрет “Нутелли” не розкритий й досі. Існує безліч варіантів підробок, але жодна з них не зрівняється зі смакОм і ароматом оригіналу. Ferrero щорічно скуповує третину всього світового врожаю лісових горіхів для свого виробництва, адже цей компонент – основа багатьох продуктів компанії.