Ризик заради грошей: небезпечні професії із шаленими прибутками

[:ua]На індонезійському острові Ява, можна зробити близько 40 тисяч доларів на місяць. Така висока оплата за роботу в пекельних умовах. Тут видобувають сірку з вулкану Кава Інджен. Його кратер наповнений сумішшю високотоксичних газів. І працівники цілий день вдихають цю отруту.
У Непалі найбільш небезпечна професія – збирач дикого меду. На вистоту у кілька десятків метрів пасічники підіймаються на мотузках, аби дістати вулики. Щоразу ризикуючи зірватись та бути до смерті закусаними дикими бджолами, відчайдухи отримують по тисячі доларів за одну таку вилазку.
Дояр отруйних змій. Так, і такі відчайдухи існують. Професія не з легких, і люди які цим займаються мають не менше ніж 35 отруйних кобр у своєму господарстві. Зміїні приборкувачі здоюють отруту та продають фармацевтичним компаніям. 1 грам чистої зміїної отрути коштує близько тисячі доларів. Щодня ці бізнесмени можуть стати жертвою своїх підопічних, але заради високих прибутків готові ризикувати.
Ці кадри теж робота. 10 тижнів працівник прив’язаний до ліжка. 10 тижнів без жодного руху! В голові паморочиться, м’язи атрофуються. Це не середньовічні тортури, а дослідження НАСА для астронавтів. Така робота називається піддослідний. Її завдання вивчення впливу стану невагомості на організм людини. На цю роботу погодилися 15 добровольців. Зарплатня кожного з них 18 тисяч доларів. Фізичний стан після такого тестування настільки погіршується, що далі на піддослідних випробовують відновлювальну терапію. Але вже за окрему плату.
Гроші або життя? Це вже кожен вирішує особисто. Утім найголовніше, ставитися з повагою до напрацьованих прибутків. Не важливо, зявились вони в наслідок тяжкої праці чи може просто підфортило.
https://youtu.be/dsHEvXejuKY[:]