Польща хоче стати незалежною від російського газу і будує новий газопровід із Норвегії

[:ua]Протяжність у 900 кілометрів та близько 2 мільярдів євро. Саме так виглядатиме польський шлях до енергетичної незалежності. До 2022-го країна має контракт із російським енергетичним монополістом «Газпромом». Але у польському уряді уже запевнили — продовжувати договір не будуть через неодноразові випадки порушення постачання.
Замість цього провели ряд заходів. Так державна нафтогазова компанія Польщі підписала угоду про постачання газу із США. До того ж, вона отримала три нові ліцензії на видобуток газу в норвезькій акваторії. Поговорюють і про об’єднання газотранспортних систем Польщі та Словаччини. Але головним досягненням самі поляки вважають — спорудження Baltic Pipe. Газопроводу із Норвегії через Данію. Угоду про будівництво уже ратифікували у польському Сеймі.
Постачання газу планують почати у жовтні 2022 року. А коштуватиме проект близько двох мільярдів євро. Витрати на його спорудження між собою порівну поділять данська та польська енергетичні компанії. Але Єврокомісія теж виділила трохи більше 200 мільйонів на будівництво. Бо так у центральній Європі сподіваються диверсифікувати енергетику. Адже канали по лінії північ-південь конкуруватимуть зі східно-західними. Зараз польська влада занепокоєна лише тим, що потрібен дозвіл від «Газпрому». Оскільки Baltic Pipe перетинатиметься із Північним потоком у Балтійському морі. Утім, більшість аналітиків думають, що Росія не піде на такий крок.
Польські держслужбовці у свою чергу сподіваються, що ці ініціативи не тільки дозволять країні позбутися залежності від російського газу. Але й дозволять їй стати регіональним газовим хабом, що постачатиме надлишок газу до Центральної та Східної Європи.
[:]