"Пластикова планета": причини і наслідки забруднення Землі пластиком

[:ua]У відпустку на “пластикове море”?! Кількість сміття у Світовому океані невпинно зростає. З року в рік маса відходів збільшується на десять мільйонів тонн. 80 відсотків цього сміття – пластик, який за законами природи розкладається тисячу років та вбиває морську фауну. Так, на планеті утворилися вже п’ять сміттєвих морів з пляшок, рибальських сіток, іграшок… Їхні розміри – вражають. До прикладу, найбільший “сміттєвий континент” у Тихому океані за площею, як чотири України.
Зараз співвідношення пластикових відходів і морського життя в океані 1:5, але, якщо нічого не робити, до 2050-го у водах буде більше сміття, аніж риби.
Світова спільнота взялася рятувати планету! Нині у моді – екоматеріали, які замінюють пластикову продукцію, та тренд на сортування сміття. В ЄС з 2021 року збираються зовсім заборонити вироблення популярних пластикових товарів. Відповідну постанову ухвалив Європарламент наприкінці жовтня. Під “табу” потрапили тарілки, столові прилади, вушні палички, трубочки для пиття та інші товари, без яких життя людини – не укладнюється. А от виробництво товарів, від яких не так легко відмовитися, вимагають скоротити щонайменше на 25% до 2025 року. До таких віднесли сендвіч-бокси, харчові контейнери, пляшки та поліетиленові пакети.
Нині у світі вигадують технології, які перетворюють пластик на корисні речі. Так, голандські вчені розробили систему будівництва доріг із пластикових відходів. За таким принципом у Індії побудували 100 тисяч кілометрів дорожнього покриття. Досвід японців – електрокар, кузов якого на 90% складається із різних видів пластику. А У Норвегії його перетворюють на синтетичні види палива.
Рятує світ від пластику і ось така система збору. Її розробила компанія Ocean Cleanup. Стартова точка від якої почалося велике прибирання Тихого океану – Сан-Франциско.
Система – це 600-метрова лінія із гнучких балок з 3-метровою підводною сіткою, яка збирає сміття. Потім його піднімуть на сушу та вивезуть за допомогою суден. Розробники кажуть, – коли перше пластикове сміття повернеться на берег – це буде справжнє свято і світ знатиме – порятунок від пластику Є!
https://youtu.be/aqvFCvWqElg[:]