Після 30 років правління президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв подав у відставку

Нурсултан Назарбаєв очолював Казахстан протягом 30 років. Він носить унікальний титул «лідера націй». А 2007 року парламент наділив його правом довічно висувати свою кандидатуру на пост президента.
Протягом усіх років правління Назарбаєв отримував неабияку підтримку громадян. Навіть на виборах у 2015 році він здобув 97% голосів. Утім, сам президент запевнив — країна потребує «нового покоління лідерів».
Очільник держави пішов у відставку за рік до президентських перегонів. Це означає початок передачі влади одному зі своїх потенційних наступників — кажуть політологи. Зараз же президентські повноваження перейшли до Касима Токаєва. А от сенат очолила старша донька Нурсултана Назарбаєва — Даріга Назарбаєва.
Відставка Назарбаєва не означає закінчення його політичної кар’єри. Адже він залишиться головою Ради безпеки і лідером партії «Нур Отан». А поки, окрім перейменування столиці Казахстану Астани в Нурсултан, поговорюють і про масштабне спорудження монументів лідера. До того ж, у кожному місті країни головну вулицю теж хочуть назвати на його честь.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.