Підсумки саміту «Великої двадцятки»

[:ua]В Буено-Айресі завершився саміт «великої двадцятки», в яку входять 19 країн з найбільш розвиненими економіками світу та Європейський союз. Цьогорічна зустріч була багатою на непередбачувані рішення.
Одним із найголовніших результатів саміту стала угода між США і Китаєм. Глави держав вирішили не вводити нові мита і погодилися активізувати перемовини щодо скасування усіх вже введених санкцій.
Пізніше Білий дім оголосив, що Пекін і Вашингтон все ж почали перемовини з метою досягнення угоди протягом 90 днів.
Сторони домовились підтримувати діалог та співпрацю у різних напрямках, зокрема в освіті. Трамп навіть запросив китайських студентів навчатися в Америці.
Китай пообіцяв, що буде працювати над тим, аби відкрити свій ринок, розширити імпорт та вирішити питання, пов’язані з економікою та торгівлею між Китаєм і США.
Також голова КНР підтримав другий саміт між Сполученими Штатами та Корейською Народною-Демократичною Республікою. Він сподівається, що обидві сторони зможуть зустрітися, розглянути законні інтереси один одного і розроблять механізм миру на півострові.
Ще однією важливою темою цьогорічного саміту був «брекзит». Тереза Мей зустрілася з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо і прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе.
Аргентині вдалося під час саміту укріпити економічні зв’язки з Японією та Китаєм. А Ангела Меркель та Володимир Путін домовилися провести додаткові перемовини про події у Керченському заливі на рівні радників між Україною, Росією та Німеччиною. Між тим, очікуваної зустрічі між американським та російським лідерами не відбулося. Хоча за словами Володимира Путіна, обмін думками з приводу подій поблизу Керченської протоки таки відбувся. Кожний лишився на своїй позиції.
На країни «Великої двадцятки» припадає 85% світового ВВП, 75% світової торгівлі і дві третини населення планети.
https://youtu.be/BlZpZ3vc6Kw[:]