Підсумки саміту НАТО у Брюсселі: чого чекати Україні?

26 гелікоптерів пронеслися небом Брюсселя над штаб-квартирою НАТО – так почався саміт Північноатлантичного Альянсу. Цього року участь у засіданні беруть 29 країн членів та партнерів НАТО, Україна – у тому числі. Напередодні Петро Порошенко отримав запрошення на зустріч від генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга. Очевидно, що головні питання, які стосувалися України – це агресія з боку Росії та анексія Кримського півострова.
Також проговорили перспективи і шляхи вступу нашої держави до Північноатлантичного Альянсу.
У НАТО Україну традиційно підбадьорюють, хвалять за реформи і радять не збавляти темп. Але поки нічого конкретного не обіцяють. Украні ще рано розраховувати на вступ до Північноатлантичного Альянсу.

 ЄНС СТОЛТЕНБЕРГ – ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР НАТО:
 ” Головна мета України вступити у наш союз, утім зараз потрібно сфокусуватися на реформах. Ви вже робите прогресс, приміром, введення нового закону національної безпеки – важливий крок. НАТО буде надавати поради, практику та обладнання у питаннях національної оборони для підримки прогресу реформ України.”

Тож поки Македонія отримує перші конкретні обіцянки про вступ, Боснія і Герцеговина веде переговори про приєднання, ми залишаємося далекими від членства у НАТО.