Нова Зеландія почала експорт авокадо у Китай

[:ua]На березі заливу Пленті, що у Новій Зеландії, у розпалі сезон збирання врожаю авокадо. Петер Маршал, один із тих фермерів, які відгукнулися на виклик знайти ідеальний фрукт для експорту у Китай.
Кілька років Нова Зеландія готувала продукт до експорту, аби задовольнити усі вимоги Китаю щодо якості. Плани маштабні – із 50-ти тисяч боксів, які нині новозеландські фермери відправляють на китайський ринок, – за п’ять років наростити обсяги експорту вдесятеро.
Авокадо і справді – унікальний подарунок природи, який був відомий людству за тисячі років до нашої ери. А в наш час його занесли ще й в Книу рекордів Гінеса, як найбільш поживний фрукт світу. Авокадо родом із Мексики. Саме ця країна разом із Чилі є головними конкурекнтами Нової Зеландії з його вирощування та експорту на світовий ринок.
Середня ціна одного авокадо на початку нинішнього року досягла найвищого рівня – п’ять доларів. Усе через малий врожай. Фактично, фрукти стали такими дорогими і популярними, що їх почали викрадати і продавати на чорному ринку. У деяких садах вже встановили камери спостереження і огорожі для захисту врожаю від злочинців. Хоча у Нової Зеландій плани з експорту у Китай своїх товарів, – більш масштабні. Оскільки вже зараз економіка країни отримує чималі надходження від торгівлі з Піднебесною.
Поки молода галузь фермерствау Новій Зеландії на етапі становлення. Але цілком ймовірно, що вирощування авокадо може стати новою сторінкою успіху для острівної держави, як колись ківі.
https://youtu.be/hnbZ9PSl43s[:]