fbpx

Погода

Найдорожча їжа світу

Картоплю часто називають другим хлібом. Це звичайний і доступний для усіх продукт. Але є сорт, який можуть дозволити собі лише дуже багаті люди! Це сорт Ла Банотте. Його вирощують на маленькому французькому острові Нурмуатьє, що в Атлантичному океані. Ціна одного кг цієї картоплі — 500 дол! Землі, де вирощують Ла Банотте удобрюють спеціальними морськими водоростями, ділянки роблять невеличкими, зі спеціальними системами провітрювання і обігріву. Усі роботи проводять без залучення техніки, виключно вручну. За сезон такої супер-картоплі збирають лише 100 тон.

А найдорожче молоко у світі дають миші. Але не звичайні, а ті, яким вживили людський ген. Це молоко використовують для створення ліків, які допомагають кровотворенню, адже воно містить людський білок лактоферин. Також його використовують у дитячому харчуванні. Суміші, створенні на основі цієї речовини захистять новонароджену дитину, яка лишилася без материнського молока від будь-яких вірусних інфекцій. Одну таку мишку оцінюють у 3 тисячі доларів. А щоб назбирати літр молока, потрібно 4,5 тис мишей. Не дивно, що ціна одного літру надзвичайно висока — 23 тис дол. Однак, і тут  споживач є.

Найдорожча ікра у світі – Алмаз. Її виробляє білуга альбінос, яка живе у каспійському морі. Ця ікра світло золотистого кольору, і це робить її схожою на розсип золота. Мало того, що ікру Алмаз утворює лише білуга альбінос, то ще й її вік має бути не менше ста років. Таких риб у морі мало, тому й видобувають у світі такої золотої ікри лише 10 кг на рік. Більше того, чергу на її придбання розписують на роки вперед. Фасують ікру у золоті баночки 24-ьох карат, а вартість 100 гр продукту — 3 тис дол. Легкий і свіжий аромат, ні з чим не порівнюваний смак і стійкий горіховий післясмак зробили її одним із найдорожчих делікатесів у світі.