Найменший носоріг в світі відмовився розмножуватися і помер

Найменший носоріг в світі відмовився розмножуватися і помер

На острові Калімантан помер останній самець суматранского носорога, що жив в Малайзії. Про це повідомляє BBC News.
Тварина з ушкодженою ногою виявили на плантації олійних пальм в 2008 році. Вчені вважали, що воно постраждало через пастки, яку поставили браконьєри. Носорогу дали кличку Там і поселили в заповіднику в штаті Сабах.
Фахівці розраховували, що він стане першим учасником програми з порятунку суматранских носорогів, проте самець відмовився спаровуватися з двома самками, яких йому підшукали, і не залишив потомства.
Причиною смерті, імовірно, став вік: Таму було не менше 30 років. У неволі суматранські носороги рідко живуть довше. Найстаріша представниця цього виду, яка містилася в зоопарку, померла у віці 32 років і восьми місяців.
У минулому суматранські носороги зустрічалися в Індії, Бутані, Бангладеші, М’янмі, Лаосі, Таїланді, Малайзії, Індонезії та Китаї. Браконьєрство і вирубка лісів поставила вид на поріг вимирання. Невелика популяція, яка налічує, за різними оцінками, від 30 до 100 особин, збереглася тільки на острові Суматра. У Малайзії після смерті Тама залишився тільки один суматранський носоріг – самка на прізвисько Іман.

Залишити коментар

1 Коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.