На мідному руднику в Чилі збудували острів із сонячних батарей

Чилі — лідер з виробництва сонячної енергії в світі. Там розміщені безліч сонячних станцій, які забезпечують альтернативною енергією всю країну. Неодноразово були випадки, коли ціни в країні на електроенергію трималися на нульовій позначці через її надлишок. Цього разу там вирішили побудувати цілий острів із сонячних батарей. Розташували його на мідному руднику Los Bronces поблизу міста Сантьяго на одному з відстійників з відпрацьованою водою.
Станція збудована таким чином, що більше 200 панелей з’єднані між собою і прив’язані до дна, тому система зможе витримати навіть буревій. Потужність такої міні-станції — 86 кВт.
Більшість компаній з гірського видобування, і не тільки в Чилі, намагаються підвищити ефективність свого виробництва, скоротити витрати та зменшити обсяги споживання води. Чилі, де найбільше виробництво міді, задля цього почало запроваджувати використання сонячної енергії, а також опріснення морської води. На цій шахті це особливо актуально через високогірне розташування виробництва та його близьке розміщення до столиці Чилі — Сантьяго. Відпрацьовану воду опускають нижче — каналом завдовжки у 57 км. А вже там використовують повторно.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.