На індонезійському острові Балі проходить щорічна сесія МВФ

[:ua]Ні торговим війнам! – головний заклик глави МВФ Крістін Лагард. На індонезійському острові Балі проходить щорічна зустріч фонду. Торговельні та валютні війни зупиняють глобальний економічний розвиток, тому міжнарожні правила треба змінювати, заявила директор-розпорядник МВФ. А ще вона додала, – найбільшої шкоди від суперечок можуть зазнати ті країни, які жодним чином ні в чому не винні, – а лише сторонні спостерігачі.
В останні місяці Китай і США ввели один проти одного мита. Це викликало хаос на фінансових ринках. Інвесторів турбує, що торгова війна може порушити глобальну торгівлю і скоротити інвестиції. А щодо недавнього падіння курсу китайського юаня Лагард сказала, що це відбувається на тлі зміцнення долара, а щодо корзини валют – падіння ледь помітне. При цьому глава МВФ закликала Китай слідувати рекомендаціям Фонду і рухатися в бік вільних коливань курсу національної валюти.
Непокоїть ситуація у глобальній економіці і главу Світового банку Джима Йон Кіма. Він закликав потужні держави єднатися – заради допомоги бідним країнам. А ще запропонував уважніше проаналізувати, які наслідки від митних протистоянь між США та Китаєм будуть для тих країн, що постачають у Піднебесну товари та послуги.
https://youtu.be/I6_ejLH-pqo[:]