Мінфін США запропонував створити зону вільної торгівлі між країнами G7

Зростання глобальної економіки – під загрозою. Через торговельні й геополітичні конфлікти між країнами. Такий спільний висновок за підсумками переговорів оприлюднили міністри фінансів та голови Центробанків 20-ти найпотужніших економік світу. І хоч зустріч була продуктивною – вирішити всі конфлікти не вдалося – підсумували в ЄС.

П’ЄР МОСКОВІСІ – ЄВРОКОМІСАР ІЗ ПИТАНЬ ЕКОНОМІКИ:
“Я би сказав, що зустрічі не були напруженими, усі обмінялися своїми аргументами. Усі готові вислухати один одного. Це уже добре. Але наші погляди поки що різняться.”

Насправді, щоб переговори були продуктивними – вважають у Європейській раді – представники G20 мали б виявити бажання – скасувати взаємні мита. Однак, цього не сталося.

ГЕРБЕРТ ФУКС – ПРЕДСТАВНИК ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РАДИ G20:
“Це не якась попередня обов’язкова умова. Бо, як показує досвід, вони нікому не приносять користі. Але це було б чудовим наміром”.

Мита на імпортовані товари почала запроваджувати Америка, інші країни, після марних переговорів, вдалися до дзеркальних обмежень. Так почалася торговельна війна. Однак у США її, здається, не помічають. Або ж бачать по-своєму.

СТІВЕН МНУЧИН – МІНІСТР ФІНАНСІВ США:
“Люди пояснюють собі це як протекціонізм США. Але загалом же суть не в цьому. США навпаки хочуть справедливої та вільної торгівлі. Ми проводимо повторні переговори щодо Північноамериканської зони вільної торгівлі. Бо нинішня угода вже застаріла. Ми фокусуємося на торгівлі з ЄС, адже у нас там величезний дефіцит, при цьому Європа захищає свої ринки”.

Під час саміту міністр фінансів США навіть запропонував країнам великої 7-ки створити власну зону безмитної торгівлі. У відповідь – від колег отримав лише скепсис. У Франції на таку ідею відповіли безкомпромісно. Перш ніж говорити про створення зони вільної торгівлі, США мають скасувати мита на сталь та алюміній, запроваджені у березні 2018 року.