Китайський ВВП виріс вище прогнозів

Влада КНР повідомила, що за підсумками першого кварталу ВВП країни виріс на 6,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це виявилося вищим за прогнози аналітиків, опитаних Reuters, які очікували збільшення на 6,3%. По ряду ключових показників динаміка китайської економіки також виявилася кращою за прогнози: промислове виробництво в березні виросло на 8,5%, тоді як аналітики чекали зростання 5,9%. Березнева динаміка промислового виробництва в КНР виявилася кращою з липня 2014 року. Роздрібні продажі в березні виросли на 8,7% при прогнозі аналітиків 8,4%.

Експерти пояснюють більш високий, ніж очікувалося, темп зростання економіки Китаю наслідками стимулюючих заходів, на які в минулому році пішло китайське керівництво після посилення торгової війни з США.

«Думаю, що заходи, вжиті владою, вже зараз зробили належний ефект», – заявив в ефірі телеканалу CNBC провідний економіст по Китаю в UBS Global Wealth Management Іфань Ху. Він очікує нових стимулюючих заходів від китайського уряду, який продовжує вести непрості переговори з адміністрацією США про умови нового торговельної угоди з тарифів.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.