Китай посилює економічну співпрацю з Європою

Взаємовигідне партнерство. Поки США готує нові списки китайських товарів з митами, у Піднебесній дарма часу не втрачають і посилюють економічну співпрацю із Європою. Адже перші наслідки від торговельної війни США і Китаю на собі відчули чи не всі країни світу. На саміті Китай-ЄС головна тема дискусій – шляхи припинення торговельного протистояння між Піднебесною і Сполученими Штатами. Однак і нові угоди для посилення економічної співпраці з Європою – на порядку денному.
Сьогодні Китай – другий за розміром торговельний партнер Євросоюзу. Обсяг товарообігу китайців з європейцями перевищує півтора мільрда євро в день. Лише минулого року експорт з ЄС в КНР сягнув позначки у 200 мільярдів євро. А імпорт – майже 375. Якщо Китай – другий за розмірами торговельний партнер, то першість сьогодні належить Сполученим Штатам. Через це Європейська рада у митних протистояннях між США та Китаєм все-таки старається дотримуватись нейтралітету.
Сьогодні європейські країни ледь не б’ються за китайські інвестиції. Сполучені Штати своєю чергою відчувають посилення позицій Піднебесної у світі. Що і стало приводом до розв’язання американським президентом торговельної війни. Водночас США постійно звинувачують Китай в порушенні прав інтелектуальної власності. У Піднебесній же виправдовуються – мовляв одних звинувачень замало, серйозних доказів американці при цьому не наводять.
Результат європейсько-китайських перемовин – двосторонні інвестиційні домовленості та вихід європейських компаній на китайський ринок. Під час зустрічі сторони домовились активізувати взаємодію в галузі безпеки і боротьби з тероризмом, ефективно співпрацювати в рамках китайського проекту “Один пояс, один шлях” і затвердили план для стимулюванню капіталовкладень ЄС.