Канада погодилася підписати новий торговельний договір із США та Мексикою

[:ua]Канада довго вагалася та все ж таки погодилася! «Північноамериканську угоду про вільну торгівлю» все ж таки підпишуть по-новому. Нова торговельна угода, як і планував Трамп, буде тристороння. Місяць тому Вашингтон і Мехіко вже погодили документ. З того часу – чекали рішення Канади, яка ще вагалася. Утім, ймовірно, погрози Трампа про введення митних санкцій подіяли і Оттава новій угоді – каже “так”.

ХУАН КАРЛОС БАКЕР – ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЕКОНОМІКИ МЕКСИКИ: 
«Ми раді повідомити, що угода залишиться тристоронньою. Мексика, США і Канада успішно домовилися про модернізацію положень НАФТА в Північній Америці».

Канада дозволила постачати на свій ринок більше американської молочної продукції. Америка, в свою чергу, поступилася в питанні врегулювання торговельних суперечок в спеціальному арбітражному суді. Раніше Вашингтон виступав проти цього пункту, а Оттава наполягала на його збереженні. Тож, все ж таки він увійде в нову угоду.
Модернізований торговельний договір отримає назву USMCA – «Угода США, Мексики і Канади». Голови держав заявили, – тепер ринки стануть доступнішими, торгівля – справедливою, а економічне зростання – стійке для всіх країн-учасниць.
Вашингтон, Оттава і Мехіко підпишуть кінцевий документ в кінці листопада. Після цього його передадуть на затвердження сенаторам.

 РІКАРДО МОНРЕАЛЬ – СЕНАТОР МЕКСИКИ:
«Ми простежимо за тим, щоб воно не суперечило національному суверенітету, забезпечимо дотримання принципів федералізму, які діють в нашій країні. Сенатори зроблять все найкраще для Мексики ».

«Північноамериканську угоду про вільну торгівлю» між Канадою, США і Мексикою, більш відому як НАФТА, підписали 1992 року. Президент Дональд Трамп зажадав переглянути умови, оскільки, на його думку, вони були несправедливими щодо Сполучених штатів Америки.
https://youtu.be/ybwXGL9DXuc[:]