Із рибної ферми в Чилі утекли лососі)

У рибалок чилійського міста ПуЕрто-МОнта – гаряча пора. Із місцевої ферми через шторм, який пошкодив загорожу, утекло 600 тисяч дорослих рибин лосося. Повернути на ферму вдалося лише 30 тисяч утікачів, а решту – відловлюють спритні рибалки та продають задешево.

 МЕШКАНЕЦЬ ПУЕРТО-МОНТА:
“Багато хто користується можливістю купити лосося за дуже низькою ціною, адже він дорогий, як золото. От я купив дві рибини за 15 доларів. У Пуерто-Монті стільки коштує кілограм лосося. А я заплатив таку низьку ціну аж за три кілограми.”

Та юшка з такої дешевої риби небезпечна – попереджають фахівці. Саме перед учетею лососів пролікували антибіотиками й вживати в їжу таку рибу поки що не можна.

 ХАВ`ЄР КАМПАНН ФАРМАЦЕВТ І ХІМІК:
“Склад антибіотиків дуже різний. І якщо вони потрапляють в організм людини, то взаємодіють із небезпечними бактеріями, вірусами і в тих з`являється імунітет до антибіотиків. Це велика проблема. І ліки більше на них не діятимуть.”

Тому в компанії є лише місяць – щоб відловити усі 600 тисяч утікачів. Інакше їй доведеться заплатити штраф – 220 тисяч доларів. Або й взагалі втратити ліцензію на роботу. Місцева влада теж чекає від рибної ферми поясень – чому загорожа не була готова до шторму.