Імпорт сої зі США в ЄС збільшується

Імпорт сої зі Сполучених штатів Америки до країн Євросоюзу збільшився майже вчетверо. У Брюсселі кажуть – так реалізують домовленості між Дональдом Трампом та Жан-Клодом Юнкером. Лідери провели зустріч минулого тижня. Порозумітися, вочевидь, вдалося.

 МІНА АНДРЕЄВА – ПРЕС-СЕКРЕТАР ЄВРОКОМІСІЇ:
“Сьогодні Європейська комісія опублікувала останні данні щодо європейського імпорту: він виріс на 283%. Загальна частка імпорту американської сої 37%. Рік тому показник був лише 9-ть.”

За перші п’ять тижнів 2018-19 фінансових років Євросоюз став менше закуповувати сої в Бразилії та Парагваю. Однак, у порівнянні з минулим роком значно наростив імпорт з США.

 МІНА АНДРЕЄВА ПРЕС-СЕКРЕТАР ЄВРОКОМІСІЇ:
“Юнкер розпорядився, – раз у два місяці будемо влашовувати перевірку, як розвивається торгівля соєю між США та ЄС. Цитую його слова: “Європейська комісія може імпортувати більше сої зі США, і це відбувається просто зараз.”

Зустріч Президена США та глави Єврокомісії виявилася напрочуд продуктивною. Вони домовилися розширювати торгівлю та поступово скасувати мита. Ризики повномасштабної торговельної війни відступили.