Еко-місто Тяньцзинь робить прогрес у нарощуванні потужностей зеленої енергетики

[:ua]Перенаселені міста-мільйонники, вкриті смогом від шкідливих викидів підприємств та автомобілів, колись таки остаточно зникнуть. У Китаї – в 150-ти кілометрах від Пекіну – будують з нуля еко-місто Тяньцзинь. Це спільних проект Пекіну з Сингапуром – розпочали 2008 року, і хотіли завершити 2020-го. Однак, очевидно – за два роки остаточну крапку поставити не вдасться. Для будівництва еко-міста Тяньцзинь обрали дуже забруднену місцевість, де зовсім немає доступу до прісної води. Для потреб населення будуть збирати дощову воду та опріснювати морську. А енергію місту зі 100тисячним населенням вироблятимуть виключно з сонячних, вітрових та геотермальних джерел. Проектом китайці хочуть довести – немає нічого неможливого!

 ЯН ХУНМАО – ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ДЕПАРТАМЕНТУ МУНІЦИПАЛЬНИХ СПРАВ ЕКО-МІСТА ТЯНЬЦЗИНЬ:
“Сонячні панелі та вітроенергетичні об’єкти, побудовані в екологічному місті, тепер мають комбіновану виробничу потужність 16,5 мегават, ЦЕ означає, що вони можуть виробляти 19 мільйонів кіловат-годин електроенергії щорічно, щоб задовольняти річне споживання електроенергії для 8 тис. домогосподарств”

Ще одна особливість цього міста – високі технології на кожному кроці. Тут вже встановили 400 “розумних вуличних ліхтарів”. Цифровий пристрій, прикріплений до стовпів, багатофункціональний: він у разі потреби самостійно здійснює екстрені виклики, збирає та обробляє дані про погоду, інформацію про трафік та роздає безкоштовний Wi-Fi.

ЧЖАН ДОНГШЕН КЕРІВНИК ТРАНСПОРТНОЇ КОМПАНІЇ ЕКО-МІСТА ТЯНЬЦЗИНЬ:
“До кінця року ми додамо ще функції, такі як зарядка акумулятора телефону та розпізнавання обличчя. Ми хочемо аби пасажири, що очікують автобус, могли максимально задовольнити свої потреби”.

Невелике наземне метро – основний спосіб пересування для місцевих. Ще у якості власного транспортного засобу жителі використовують велосипеди чи електромобілі. За життям екоміста слідкують у режимі реального часу. У разі потреби, центри технічного обслуговування швидко вирішують будь-які негаразди.

ЧЕН ЧЖИ – НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З’ВЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ ЕКО-МІСТА ТЯНЬЦЗИНЬ:
«Якщо ми отримуємо скаргу чи повідомлення про несправність або пошкодження, ми можемо вирішити цю проблему прямо в центрі. Не буде такого, як один департамент передасть м’яч іншому”

У такому місті живуть дуже відповідальні мешканці. Ті, хто готовий пересісти з автомобіля на екологічний громадський транспорт, сортувати сміття, економити воду та світло.
https://youtu.be/-slDILuFazM[:]