Де в світі найчистіше повітря? Та який народ пишається, що п'є екологічну природну воду з крану?

[:ua]Очолюють топ-5 найекологічніших місць світу — Шетландські острови. Їх називають найзеленішою частиною Великої Британії. Всього архіпелаг нараховує близько 300 островів. Із них лише на 16-ти живуть люди. Тому не дивно, що повітря там чисте та свіже, а природа майже не понівечена людьми. Відповідно на цьому заробляють гроші. Адже тут налагоджений екотуризм.
Зокрема, у числі перших острів Анст. Він славиться прибережними пейзажами, де ви зустрінете велику кількість незвичайних птахів та тюленів, яких легко можна переплутати зі звичайним камінням. Усього в заповіднику острова більше ста тисяч пернатих. Якщо збиратимете валізу у цей бік, пам’ятайте, що навіть влітку там не спекотно. А тому не забудьте теплі речі.
Четверте місце за чистотою в світі займає Ірландія. А все завдяки частим опадам і теплому океанічному клімату. Зокрема, найбільше це відчутно в Графстві Керрі. Величні гори, вкриті туманами, поля та морське узбережжя — усе це ви можете знайти в Графстві. Тут знаходяться найкращі національні парки країни, де живе дуже багато диких тварин.
Завдяки великій висоті над рівнем моря та близькості до найсухішої пустелі світу, чилійське селище Сан-Педро-де-Атакама — опинилося на третій сходинці найчистіших у світі. Тут немає ні шкідливих викидів від промисловості, ні шумового забруднення. Тихо, спокійно та головне чисто. Також місцеві жителі пишаються своїми пам’ятками: церквою 17 століття Сан Педро, Місячною долиною та іншими.
Ще одним екологічно чистим містом у світі визнали Те-Анау, що у Новій Зеландії. Знаходиться воно на в’їзді в Національний парк Фьордлен. Тут завжди багато туристів та місцевих жителів. Якщо ви надумаєте на власні очі переконатися в чистоті цього міста, радимо зробити це навесні або восени. Тоді не має спеки, м’який клімат та не так багато мандрівників, як влітку.
А от найекологічнішим місцем на Землі Всесвітня організація здоров’я назвала — Лапландію. Середній вміст мікрочастин пилу тут — найнижчий у всьому світі. Інші міста в Фінляндії також не страждають екологічними проблемами. Зокрема, вода в місцевих озерах настільки чиста, що її можна пити. Питна вода з крану — це предмет національної гордості фінів. Натомість туристи їдуть в Фінляндію , аби не лише попити чистої води та подихати свіжим повітрям, а й помилуватися полярним сяйвом та покататися на лижах.
[:]