Британські фермери занепокоєні нестачею сезонних робітників

Майже через 100 років існування одна з ферм в містечку Росс-он-Уай зараз знаходиться на межі банкрутства — тут просто нікому працювати. Підприємство займалося вирощуванням спаржі. А заснував справу ще прадідусь нинішнього власника у 1925 році.
Британську спаржу вважають однією з кращих у світі. Але зараз її нема кому збирати, оскільки через «брекзит» сезонні робочі не поспішають на Туманний Альбіон. Замість цього віддають перевагу Німеччині та Нідерландам.
Власник фірми ще в січні подав заявку, аби знайти робітників для висадки спаржі. Однак п’ята частина з них не приїхала. Тому нині фермери закликають владу розробити спрощену візову схему, аби приплив робітників збільшився.
Нестачу сезонних робітників відчувають не тільки фермери, які вирощують спаржу, але й інші. Кожного року ферми потребують близько 80 тисяч сезонних робітників і 10 тисяч не вистачає. Власники ферм були змушені підвищувати заробітні плати та впроваджувати бонуси. Також вони пропонують безкоштовне проживання і навіть обіцяють покрити вартість авіаперельоту. Нині уряд Великої Британії ще й розробляє програму, за якою хоче залучити більше 2 тисяч робітників із Росії, України та Молдови.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.