«Брекзит» знову заходить у глухий кут. Чи встигнуть британці відділится до 29 березня?

[:ua]Час не стоїть на місці, а із «Брекзитом» — цілковита невизначеність! Тереза Мей анонсувала — парламент голосуватиме за договір про відділення 12 березня, а не до кінця лютого, як планували. Тим не менш, прем’єр-міністр впевнена — Велика Британія зможе вийти із ЄС вчасно. Утім, ще не відомо, чи схвалять урядовці цю угоду.
Досі одним із наболілих питань залишається Північна Ірландія. У країні національна проблема із визначенням громадянства. Самі жителі не завжди розуміють — британці вони чи ірландці. Так Емма де Соуза, яка проживає у Північній Ірландії, не змогла подати заяву на отримання карти резидента для свого американського чоловіка.
Сталося це через те, що в Об’єднаному Королівстві її класифікують як британку із ірландським паспортом. Змінити це можна, але вона вважає себе громадянкою Ірландії. І не хоче втрачати цю частину своєї особистості.
Тереза Мей на своєму виступі у столиці Північної Ірландії Белфасті запевнила — ця проблема їй відома. Прем’єр-міністр також заявила, що захист інтересів кожного громадянина Об’єднаного Королівства — завжди буде головним пріоритетом британського уряду.
Ще одне питання, яке неабияк турбує і Європу, і Британію — це кордон між Північною Ірландією у складі Об’єднаного Королівства та Ірландією, яка є частиною Євросоюзу. Неоднозначними у цьому випадку є теми міграції та торгівлі. Так, у вжиток ввели навіть новий термін «бекстоп». Він означає гарантію того, що після Брекзиту між Ірландією та Північною Ірландією не виникне жорсткого кордону. Деякі британські урядовці уже побоюються, що «бекстоп» може назавжди прив’язати країну до митного союзу з ЄС.
[:]